Zdrowie i uroda

Aparat ortodontyczny (aparat na zęby)

zęby cena uśmiechuIle kosztuje Aparat na zęby oraz jaka jest cena aparatu ortodontycznego? Aparat ortodontyczny wykorzystywany jest do przywracania poprawnego zwarcia pomiędzy szczęką a żuchwą oraz do wyrównywania zębów, a zatem do leczenia wad zgryzu.

Obecnie dostępne są różne rodzaje aparatów ortodontycznych, ale najczęściej stosuje się podziała na aparaty stałe oraz ruchome. Te pierwsze polecane są w przypadku młodzieży i dorosłych, jak również przy poważniejszych wadach zgryzu. Aparaty ruchome wykorzystuje się głównie podczas leczenia wad zgryzu u dzieci.

Bezpłatne leczenie ortodontyczne przysługuje do ukończenia 12 roku życia. Starsi muszą sami zapłacić za zakup, założenie aparatu i wizyty kontrolne. Ceny uzależnione są przede wszystkim od wybranego rodzaju aparatu. W obecnym roku średnie koszty zakupu przestawiały się w następujący sposób:

Aparat ortodontyczny średnia cena w Polsce:

  • aparat ruchomy jednoszczękowy- od 400 do 500 złotych
  • aparat ruchomy dwuszczękowy- od 800 do 1000 złotych
  • aparat stały na jednej łuk – od 2000 do 9000 złotych (w zależności od zastosowanej technologii)
  • komplet aparatów retencyjnych (utrwalających uzyskane efekty leczenia)- od 850 do 1500 złotych

Dodatkowo koszt wizyty kontrolnej wacha się średnio pomiędzy 80 zł a 130 zł. Średni przyjmuje się, że cały proces leczenia wyliczać całe koszty (wizyty, założenie i ściągnięcie aparatu, dojazdy) będzie nas kosztowało około 6-8 tyś zł lub więcej. Jednak jest to średnio przyjęta cena – cena za piękny uśmiech.

1 Komentarz

  1. marek

    dobre:)

Leave a Reply

Theme by Anders Norén