Posiadanie prawa jazdy jest już dziś zupełną normą, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Chcąc sobie umożliwić jak najlepszy start w dorosłość, wielu młodych ludzi tuż po ukończeniu 18 roku życia rozpoczynają kurs prawa jazdy, aby po jego ukończeniu móc przystąpić również do egzaminu. Jeszcze jakiś czas temu możliwe było zdawanie egzaminów na prawo jazdy już po ukończeniu szesnastego roku życia. Obecnie przepisy te zostały wycofane i ponownie możliwe jest rozpoczęcie kuru po ukończeniu wieku pełnoletniości.

Aby móc zapisać się na egzamin na prawo jazdy konieczne jest wcześniejsze odbycie przez nas kursu. Organizowany jest on przeważnie przez specjalne szkoły jazdy. W przypadku osób będących w szkołach technicznych lub też studiujących na kierunkach związanych z inżynierią i wieloma innymi, możliwe jest ich bezpłatne odbycie w szkole. W każdym z tych przypadków, jesteśmy zobowiązani do odbycia 30 godzin jazdy a następnie zaliczenia specjalnego egzaminu wewnętrznego sprawdzającego czy jesteśmy odpowiednio przygotowani do właściwego egzaminu w Ośrodku Szkolenia Kierowców. Wcześniej musimy również postarać się o uzyskanie niezbędnych badań lekarskich dających nam prawo do prowadzenia samochodu.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy i jaka jest cena przystąpienia do egzaminu?

Koszt kursu na prawo jazdy jest kwestią zróżnicowaną. Jest ona zależna nie tylko od cennika konkretnej szkoły jazdy, ale także miasta w jakim się ono znajduje. Przeważnie jednak cena oscyluje pomiędzy 1000 a 1400zł. Jak widać więc ceny nie należą do najniższych, warto jest więc skorzystać z kursu kiedy naprawdę będziemy zdecydowani, żeby się do niego przygotować. Koszt egzaminu niezmiennie wynosi 134 zł, w razie niezdania ponownie wpłacamy kwotę i podchodzimy kolejny raz.

Ile kosztuje egzamin na motocykl, ciężarówkę, przyczepę i inne pojazdy?

Przedstawiamy cennik z strony WORD Warszawa, wygląda on następująco:

cena egzaminu na prawo jazdy