skrytka bankowaSkrytki bankowe służą do przechowywania wartościowych dla nas rzeczy. Mogą to być kosztowności, papiery wartościowe lub w zasadzie wszystko, co jest dla nas cenne, a co chcemy przechowywać w bezpiecznych warunkach. Koszt takich skrytek uzależniony jest między innymi od ich wielkości, czyli od tego, co zamierzamy w niej przechowywać.

Niektóre skrytki mają jedynie kilka centymetrów wysokości, idealnie więc nadadzą się do schowania dokumentów, nośników danych, czy biżuterii. Są banki, które posiadają w swojej ofercie takie skrytki, jednak nie jest to żadną normą, więc musimy się najpierw dowiedzieć, czy nasz bank może zaproponować takie rozwiązanie, zanim spakujemy kosztowności i przekroczymy drzwi oddziału.

Jaki zatem koszt poniesiemy wynajmując skrytkę w banku? W niektórych przypadkach koszt nie jest wygórowany, bo na przykład w Getin Banku zapłacimy tylko 240 zł rocznie za taką usługę. Bank BZ WBK wymaga 400 zł na rok, ale już skrytka w Alior Banku wyniesie nas od 700 do nawet 1 400 zł.