Inne, Zdrowie i uroda

Ile kosztuje tatuaż? Średnia cena tatuażu w Polsce.

Tatuaż to zmiana wyglądu skóry poprzez wprowadzenie do niej tuszu, a tym samym zmianę pigmentu. W przeszłości wykonywanie tatuaży związane było z obrzędami rytualnymi. Aktualnie w Polsce tatuaż może zostać wykonany osobie, która ukończyła 18 rok życia. W przypadku niepełnoletnich konieczna jest natomiast pisemna zgoda opiekuna prawnego.

Tatuaż powinien być wykonywany wyłącznie przez osoby wykwalifikowane, ponieważ w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko pojawienia się problemów skórnych, a nawet zakażenia groźnymi wirusami, na przykład HIV lub HCV. W trakcie zabiegu powinien być wykorzystywany sprzęt jednorazowy.

Tatuaż cena – Ile kosztuje zrobienie tatuażu w Polsce:

Koszt wykonania tatuażu uzależniony jest przede wszystkim od jego wielkości, umiejscowienia oraz stopnia skomplikowania wybranego wzoru. W salonach nie ma określonego cennika, jednak można przedstawić przybliżone ceny tatuaży o różnym stopniu skomplikowania oraz wielkości:

• mały i nieskomplikowany wzór- od 150 do 250 złotych
• średni tatuaż o przeciętnym stopniu skomplikowania – od 250 do 500 złotych
• duże, skomplikowane tatuaże – od 500 do 1000 złotych

Cena tatuażu na całe plecy lub tzw. rękawy (tatuaż na ręce od barku aż do nadgarstka) może być liczona w kilku tysiącach złotych. Warto przed wybraniem studia obejrzeć pracę artysty. Tatuaż bardzo ciężko jest usunąć i koszt usuwania/przerabiania tatuażu może być jeszcze większy.

Zapraszam do dyskusji na temat cen w komentarzach poniżej.

1 Komentarz

  1. Milena

    Brawo, Gratuluje art

Leave a Reply

Theme by Anders Norén