Dom i Wnętrze

Ceramika łazienkowa – rodzaje umywalek. Jaką wybrać?

Umywalka jest jednym z podstawowych elementów każdej łazienki. Teraz w sklepach można znaleźć wiele ciekawych modeli umywalek pod kątem ich sposobu montażu. Co wybrać? Sprawdź nasz poradnik, w którym znajdziesz zestawienie najpopularniejszych rodzajów umywalek łazienkowych!

1. Umywalki wiszące – montowane do ściany

Kiedyś jedynym typem umywalki dostępnym w sprzedaży była ta wisząca. To ceramika łazienkowa wyposażona w specjalne uchwyty umożliwiające stabilne powieszenie jej na ścianie.

Wiszące umywalki spotykane są nadal, jednak obecnie coraz częściej zastępują je inne, bardziej estetyczne i praktyczne konstrukcje jak umywalki nablatowe, wpuszczane w blat oraz oferowane wraz z szafkami łazienkowymi.

2. Umywalki nablatowe – stawiane na blacie

Nablatowe umywalki to łazienkowy hit. Mają formę misy kładzionej na blacie, który może być także połączony z szafką stojącą lub podwieszaną. Odpływ wykonuje się wtedy w powierzchni blatu, a baterię łazienkową najczęściej montuje jako stojącą lub jako ścienną.

Osoby poszukujące stylowych umywalek powinna zainteresować ceramika łazienkowa Oltens, która wyróżnia się połączeniem designerskiego wyglądu wraz z wyjątkową trwałością i funkcjonalnością. W kolekcji ceramiki łazienkowej Oltens można znaleźć szeroką gamę umywalek nablatowych, między innymi umywalki okrągłe, prostokątne i owalne o różnych wymiarach.

3. Umywalki wpuszczane i częściowo wpuszczane w blat

Wśród popularnych obecnie umywalek znajdują się również modele wpuszczane i częściowo wpuszczane w blat. W tym przypadku konstrukcja umywalki pozwala na zamontowanie jej tak, by misa znajdowała się poniżej blatu. Wtedy na blacie widać tylko kołnierz umywalki, co ułatwia utrzymanie czystości.

Umywalki wpuszczane i częściowo wpuszczane w blaty są oferowane w różnych wymiarach i wielkościach. Wymagane jest wtedy odpowiednie docięcie blatu do kształtu umywalki – do tego celu stosuje się dołączone do umywalek szablony.

Nowoczesna ceramika łazienkowa Oltens również obejmuje szeroką gamę umywalek o tej konstrukcji.

4. Umywalki meblowe – nakładane na szafkę

Ostatnią propozycją są umywalki meblowe. Pod tym terminem znajduje się rodzaj umywalek nakładanych na szafkę łazienkową. Są one dokładnie dopasowane do wymiarów szafki i dzięki temu tworzą razem z nią atrakcyjnie wyglądający komplet.

Umywalki nakładane na blaty są sprzedawane razem z szafkami lub osobno, dlatego można dopasować je do różnych typów mebli. Do dyspozycji są szafki stojące i wiszące w wielu stylach – nowoczesnym i tradycyjnym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika łazienkowa oltens.

root_810
the authorroot_810
https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-prawo-jazdy-na-motocykl/ https://beesafe.pl/kontakt/ https://beesafe.pl/porady/rejestracja-samochodu-poza-miejscem-zameldowania/