Dom i Wnętrze

Elegancki zestaw sztućców – co wybrać?

Każdy posiłek powinien być dla nas przyjemnością – wiele mówi się dzisiaj o konieczności celebrowania posiłków, przez co możemy nie tylko zwolnić, ale też znaleźć nieco czasu na spędzenie czasu z bliskimi. Chcąc jeść z przyjemnością skupiajmy się nie tylko na pysznych posiłkach, ale również na eleganckiej oprawie stołu. Tę zagwarantują nam odpowiednie sztućce. Jaki komplet wybrać?

Piękne i funkcjonalne

Jakie powinny być idealne sztućce stołowe? Z pewnością eleganckie, odpowiednio wyprofilowane, funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Decydując się na konkretny zestaw sztućców musimy mieć na uwadze, że powinien być on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Idealna okaże się stal nierdzewna 18/10, która pozwoli na bezpieczne mycie sztućców w zmywarkach. Materiał ten jest odporny na działanie wody – nie musimy się więc martwić, że nasze sztućce będą podatne na pojawianie się ognisk rdzy. Chcąc jeść wygodnie koniecznie pamiętajmy o tym, aby noże były odpowiednio profilowane oraz odpowiednio wyważone.

Jakie sztućce wybrać?

Szukając sztućców zwracajmy uwagę przede wszystkim na ilość elementów w zestawie. Optymalnym rozwiązaniem są komplety składające się z 24 elementów – w takich kompletach znajdziemy po 6 sztuc widelców obiadowych, noży, łyżek oraz łyżeczek do herbaty. Dostępne są również komplety łyżeczek do herbaty, widelczyków do ciast czy zestawy dla dzieci.

Nie bez znaczenia jest wzornictwo – sztućce to także ozdoba stołu! Projektanci proponują nam dzisiaj kolekcje inspirowane nowoczesnymi trendami lub też wzorowane na klasycznych wzorach. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się zestawy inspirowane minimalizmem. W ich przypadku rękojeści nie są zdobione wzorami – projektanci stawiają na smukłą linię, ewentualnie na ciekawe profilowanie ostrza noża czy też główki widelca.