Dom i Wnętrze

Jak efektownie oświetlić ogród?

Ogród dobrze spełnia swoją funkcję tylko wtedy, kiedy jest dopracowany w detalach. Projekt ogrodu tworzy wiele elementów: zadbana zieleń, mała architektura, dekoracje, ścieżki przecinające trawnik, oczka wodne, meble. Kropką nad „i” w aranżacji jest oświetlenie. Dzięki niemu zewnętrzne otoczenie domu pięknie prezentuje się po zmroku, a strefa wypoczynkowa jest dostępna niezależnie od pory. Jakie lampy tarasowe wybrać, aby uzyskać zachwycający efekt? Jak zastąpić instalację elektryczną? Sprawdź!

Bezpieczne rozwiązania przyjazne planecie: lampy solarne

Zainstalowanie na zewnątrz klasycznych lamp elektrycznych jest problematyczne, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Znacznie bezpieczniejszą, wygodną w użytkowaniu alternatywą dla lamp elektrycznych są bezprzewodowe lampki solarne. Zasilane są tym, czego na świeżym powietrzu jest pod dostatkiem – słońcem. Dzięki wbudowanym czujnikom zmierzchowym lampki samoczynnie uruchamiają się dokładnie wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Są bezprzewodowe, więc możesz umieścić je w każdym miejscu – między klombami i krzewami, przy ścieżkach i podjeździe, przy wejściu do domu, obok kanapy stojącej na tarasie czy podwiesić na gałęziach drzew.

 Urządzenia dostępne są w wielu wariantach różniących się wielkością, mocą, designem. Na szczególną uwagę zasługują lampy dostępne na stronie gardenspace.sk. Efektowne, stylowe lamki w kształcie lampionów zapewnią fenomenalny efekt!

Promiennik – światło i ciepło

W zewnętrznej strefie wypoczynkowej warto zaleźć miejsce również dla promiennika gazowego. Urządzenia w formie wolnostojących parasoli grzewczych dają w ogrodzie efekt ogniska. Promienniki subtelnie oświetlają przestrzeń, ale ich głównym zadaniem jest podnoszenie temperatury powietrza.

 

root_810
the authorroot_810
https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://4sch.pl/odkryj-sekret-ekskluzywnych-mebli-loftowych/ Industrialny dębowy stół do salonu