Ciekawe

Jak wybrać dwuczęściowy kostium kąpielowy?

To bardzo popularny rodzaj stroju kąpielowego, w którym można wystąpić na plaży, grać w piłkę plażową lub pływać. Warunkiem jest jednak jego odpowiednie dobranie.

Odpowiedni rozmiar

W przypadku stroju dwuczęściowego kwestia rozmiaru jest kwestią kluczową. Aż 2/3 kobiet nosi różne rozmiary biustonoszy i majtek. Na szczęście większość marek umożliwia odrębne dobieranie rozmiaru góry i dołu stroju kąpielowego. Dzięki temu całość może być idealnie dobrana.

Ma to jeszcze jedną zaletę, kupując 2 stroje dwuczęściowe możemy stworzyć aż 8 różnych kombinacji stylistycznych.

Dopasuj strój do figury

Istnieje przekonanie, że kostiumy kąpielowe dwuczęściowe nadają się tylko dla osób szczupłych. Nic bardziej mylnego. Mogą nosić je kobiety o różnych figurach pod warunkiem, że odpowiednio je dobiorą.

Generalnie wyróżnia się cztery typy sylwetki:

• klepsydra – to typ pożądany przez wszystkie kobiety, biust i biodra są podobnej szerokości, a talia jest mocno zaznaczona,
• kolumna – jedyną jej wadą jest brak wyraźnie zaznaczonej talii,
• jabłko – charakterystyczne cechy to szerokie ramiona i szerokie biodra, talia jest wyraźnie zaznaczona,
• gruszka – ramiona są wyraźnie węższe niż biodra, ale talia jest wąska.

Oczywiście jest to ogólny schemat, od którego jest wiele odstępów. Największe problemy sprawia biust, biodra i brzuch, niezależnie od typu sylwetki. Ale i na to są sposoby.

W przypadku małego biustu warto postawić na kostiumy kąpielowe z biustonoszem typu push-up. Dodatkowo można wybrać górę z falbankami, frędzlami lub kokardami, które optycznie powiększą piersi.Jeżeli uważamy, że nasz biust jest zbyt duży to koniecznie górna część biustonosza musi posiadać fiszbiny, które go podniosą i odpowiednio uformują.

Największy problem stanowi wystający brzuch, szerokie biodra i zbyt grube uda. Jednak i w takich wypadkach można dobrać elegancki strój kąpielowy, który doskonale zamaskuje te niedoskonałości.

Od kilku lat modne są już tanakini. To stroje, których górna część jest przedłużona i ma formę podkoszulka zakrywającego wystający brzuszek. To również propozycja dla kobiet ciężarnych.

Z kolei pareo zawiązane w pasie lub na brzuchu doskonale zakryje większy brzuch, szerokie biodra i tęższe uda.

Po wybraniu modelu stroju dwuczęściowego i jego rozmiaru, pozostaje jeszcze wybranie jego koloru. W przypadku strojów dwuczęściowych dominują kostiumy wielobarwne. Mogą być w kwiatki, kropki lub wzory geometryczne. Dowolność jest tu bardzo duża.

Kostiumy kąpielowe dwuczęściowe są bardzo sexowne i doskonale nadają się dla pań, które chcą podkreślić zalety swojej figury.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

root_810
the authorroot_810
zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz wiecje