Dom i Wnętrze

Jaką wannę do domu wybrać?

Wybór wanny do domu może stanowić nie lada problem, szczególnie jeśli domownicy mają różne wymagania lub potrzeby. Jedni cenią sobie możliwość wzięcia prysznica, inni – chcieliby skorzystać z dodatkowych udogodnień, jak na przykład hydromasaż.

Wybór odpowiedniej wanny prostokątnej

Wanny w formie prostokąta są obecne w polskich domach od lat. Ze względu na uniwersalny wygląd i dużą wygodę, jaką zapewniają, wciąż królują w wielu łazienkach. Prosty kształt pozwala na łatwe utrzymanie ich w higienie, a jednocześnie sama wanna zapewnia optymalny komfort.

Wybierając prostokątną wanną warto dobrać jej rozmiar do potrzeb i wymiarów łazienki. Zbyt mała wanna w dużym pomieszczeniu nie będzie prezentować się dobrze, a za duża – zajmie zbędnie przestrzeń, uniemożliwiając tym samym na przykład wstawienie mebli łazienkowych.

Aby mieć pewność, że odpowiednio dobraliśmy rozmiar, można an przykład sprawdzić wymiary interesujących je modeli i „wypróbować” je w łazience. W tym celu wystarczy wziąć miarkę i kilka niedużych przedmiotów. Następnie, z pomocą wybranych przedmiotów można wyznaczyć rozmiar wanny w określonym miejscu łazienki i na tej podstawie podjąć decyzję, czy taki wymiar nam odpowiada.

Dodatkowe udogodnienia czy prostota?

Każdy ceni co innego w wannie. Jedni chcieliby mieć możliwość skorzystania z hydromasażu, innym zależy, aby wanna była dość długa, aby móc wziąć kąpiel. W tym zakresie trzeba po prostu znaleźć kompromis, który zadowoli wszystkich.

Dodatkowe udogodnienia, takie jak wyposażenie wanny w parawan prysznicowy, może dać rozwiązanie 2 w 1. Wanny prostokątne szczególnie łatwo można wzbogacić o specjalną ściankę imitującą ścianę prysznicową. Dzięki temu można korzystać z kąpieli lub prysznica w zależności od potrzeb czy chęci w danym momencie.

O czym pamiętać?

Choć wydawać by się mogło, że to kwestia drugorzędna, spore znaczenie ma dobór odpowiedniej grubości ścianek wanny. Jest on o tyle istotny, że jeśli nieodpowiednio dopasujemy jej szerokość do długości kranu, woda będzie spływać po ściance.

Warto również sprawdzić, czy do danej wanny można dokupić zapasowe elementy jak przednia część osłonowa. Niekiedy dochodzi do jej przypadkowego uszkodzenia, dlatego warto mieć możliwość jej wymiany w razie konieczności. Oczywiście można sobie poradzić w inny sposób. Same wanny prostokątne są dość uniwersalne, jednak dobrze jest sprawdzić, czy taka możliwość istnieje, gdyż może oznaczać spore ułatwienie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

root_810
the authorroot_810