Ciekawe

Jazda konna – sport idealny bez względu na wiek!

Jazda konna jest jedną z dyscyplin sportowych, która wpływa na nasz cały organizm. Podczas regularnych przejażdżek czy treningów wzmacniamy mięśnie grzbietu, uelastyczniamy całe ciało. Sport na świeżym powietrzu pozwoli nam się dotlenić i spędzić czas blisko natury. Jak przygotować się do pierwszych godzin nauki jazdy konnej?

Nauka jazdy konnej – znajdź dobrego instruktora

Rozpoczęcie przygody z jazdą konną to przede wszystkim godziny nauki pod okiem instruktora. Pierwszym krokiem powinno być znalezienie stadniny blisko naszego miejsca zamieszkania. W stadninie dowiemy się, jakie zajęcia są oferowane oraz czy możemy liczyć na indywidualne zajęcia z instruktorem dla osób uczących się.

Podczas pierwszych godzin w stadninie dowiemy się, jak prawidłowo siodłać konia, jak go czyścić oraz jak przygotować go do jazdy. Niezwykle ważne jest dosiadanie konia: instruktor podpowie, jak zachować prawidłową pozycję podczas jazdy. Kolejne godziny spędzimy na padoku, często na lonży, ucząc się podstaw jazdy konnej. Wraz z upływem czasu będziemy mogli podnosić swoje umiejętności i uczestniczyć w jazdach poza stadniną, w terenie.

Odpowiednie ubranie do jazdy konnej

Podczas pierwszych jazd nie musimy posiadać specjalistycznych ubrań, jeśli jednak zapragniemy kontynuować przygodę z jeździectwem warto zaopatrzyć się w odpowiednie spodnie, buty czy kask. Podstawą są wygodne bryczesy – jednymi  z chętniej kupowanych są bryczesy Pikeur. Bryczesy powinny zapewniać komfort, swobodę ruchów i stabilną pozycję w siodle. Drugim elementem obowiązkowym jest kask jeździecki – chroni on naszą głowę przed potencjalnym upadkiem. Kask powinien dobrze przylegać do głowy. Podczas jazdy pamiętajmy o tym, aby był on dobrze zapięty pod szyją. W czasie jazdy konnej warto mieć również buty jeździeckie, np. niskie sztyblety z wstawkami z gumy, które zapewnią ochronę kostkom oraz wygodę.

root_810
the authorroot_810
https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/ Industrialny metalowy kwietnik stojący Wysoki stolik do kuchni