Ciekawe

Krzesełko do karmienia – wszystko, co każdy rodzic wiedzieć powinien!

Rozszerzenie diety małego dziecka o pokarmy inne niż mleko wymaga stworzenia mu optymalnych warunków do spożywania posiłków. W tym celu warto zainwestować w krzesełko do karmienia – specjalny mebel, który zapewni wygodę maluszkowi poznającemu nowe smaki oraz rodzicowi czuwającemu nad bezpieczeństwem dziecka.

Kiedy należy kupić krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia powinno pojawić się w domu wtedy, kiedy aparat ruchowy dziecka jest już na tyle wykształcony i wzmocniony, że jest ono  w stanie samodzielnie siedzieć (ten etap następuje zazwyczaj około ósmego miesiąca życia). Należy brać pod uwagę fakt, że dzieci rozwijają się w różnym tempie i wskazanie konkretnego momentu, kiedy maluch jest gotowy do jedzenia w pozycji siedzącej, jest niemożliwe.

Jakie cechy powinno mieć dobre krzesełko?

Producenci akcesoriów dziecięcych oferują ogrom różnorodnych krzeseł ułatwiających dzieciom jedzenie, a rodzicom – ich karmienie. Wybierając krzesełko do karmienia, lepiej nie zdawaj się na przypadek. Zamiast nakładek montowanych przy stole czy dekoracyjnych, drewnianych krzesełek wybierz stabilny, osadzony na antypoślizgowych nogach model z podpórkami na stopy i siedziskiem o regulowanej wysokości i głębokości. Materiały, z którego wykonany jest stelaż oraz miękkie siedzisko powinny być odporne na zaplamienia (najbardziej cenione są przez rodziców modele z tworzyw sztucznych).

Nowoczesne modele 2w1

Ciekawą alternatywą dla klasycznych krzesełek do karmienia są modele 2w1. Pomysłowe meble łączą w sobie funkcję krzesełka do karmienia i stolika, przy którym dziecko może bawić się i rysować. Oryginalne meble z kolekcji czołowych marek są zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie komponowały się z wystrojem dziecięcych pokoi.

 

root_810
the authorroot_810
https://beesafe.pl/porady/adac/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-holowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/jazda-pod-wplywem-alkoholu/