Zdrowie i Uroda

Perfumy można podzielić na różne kategorie

 

Podział perfum obejmuje wiele kategorii w zależności od użytych do produkcji składników.

Popularnymi zapachami damskimi są perfumy kwiatowe, które mogą mieć dominującą nutę jednego kwiatu, przykładowo róży czy jaśminu, bądź zawierać połączenie zapachu kilku kwiatów. Równie często kobiety wybierają perfumy orientalne, które mają w składzie zapachy wanilii i zwierząt, jak ambra i piżmo wraz z kwiatami i drzewami. Można je wzbogacić olejkami kamforowymi i żywicami kadzidłowymi, które przywodzą na myśl aromaty z krajów Dalekiego Wschodu.

Świeży zapach dla mężczyzn Lacoste zielona

Perfumy szyprowe lub drzewne są czasami określane również jako zapachy ziemiste. Ta rodzina składa się z zapachów zawierających bergamotkę, jaśmin i mech dębowy. Najczęściej są wybierane przez mężczyzn, tak samo jak zapachy tytoniowe i skórzane. Perfumy zdominowane przez zapachy drzewne, zazwyczaj sandałowe i cedrowe. W tych perfumach powszechnie występuje także paczula o kamforowym zapachu, lub gorzka bergamotka i inne cytrusy. Skóra to rodzina zapachów, w której znajdują się zapachy miodu, tytoniu, drewna i smoły drzewnej w środku lub w bazie oraz zapach nawiązujący do skóry. Kategoria szyprowa obejmuje zapachy zbudowane na podobnym akordzie składającym się z bergamotki, mchu dębowego, paczuli i labdanum. Wiele rodzajów perfum męskich należy do tej rodziny zapachów, która charakteryzuje się ostrym, ziołowo-drzewnym zapachem. Od 1945 roku, dzięki dużemu postępowi w technologii tworzenia perfum, czyli projektowaniu i syntezie związków, a także naturalnemu rozwojowi stylów i gustów, pojawiły się nowe kategorie perfum opisujące nowoczesne zapachy. Zielony lub świeży jaśniejsza i bardziej nowoczesna interpretacja typu szyprowego. Perfumy morskie lub ozonowe to bardzo czysty, nowoczesny zapach prowadzący do wielu nowoczesnych perfum unisex. Gourmand to zapachy perfum o aromatach deserów i słodkich potraw, są one zazwyczaj zaprojektowane z syntetycznych składników, oryginalne i bardzo intensywne. Perfumy cytrusowe lub owocowe, jak lacoste zielona, to rodzina zapachów, która do niedawna składała się głównie z odświeżających wód kolońskich ze względu na niską trwałość zapachów cytrusowych. Rozwój nowszych związków zapachowych pozwolił na stworzenie zapachów trwałych perfum przede wszystkim cytrusowych.

root_810
the authorroot_810
https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/