Dom i Wnętrze

Szablony liter i cyfr – jak wybrać najlepsze?

Szablony liter i cyfr służą do dokładnego odrysowania znaku – by był równy, czytelny i estetyczny. Znak namalowany farbą, bez szablonu, zwykle nie jest wyraźny – warto więc zainwestować w ten gadżet. Szablony kupowane są np. przez właścicieli parkingów czy hal bądź przez osoby, które chcą oznakować numer budynku na ulicy. Szablony liter i cyfr – jak wybrać najlepsze?

Szablony liter i cyfr – wielkość i czcionka

Wielkość wybranych przez nas szablonów liter i cyfr zależy od tego, gdzie będziemy je stosować. Trzeba pamiętać o tym, że im większe szablony, tym bardziej widoczne z dużej odległości. Jeśli chcemy oznakować numer budynku (i ma być to widoczne z ulicy, dla przechodniów czy listonosza), powinniśmy wybrać większy rozmiar. Jeśli chcemy oznakować np. strefę w hali (i nie musi to być widoczne z daleka, gdyż pracownicy podchodzą blisko), możemy postawić na mniejszy rozmiar. Na rynku dostępne są różne rozmiary (od 5 do 60 centymetrów wysokości litery).

Wybierając szablony do odrysowywania liter i cyfr stajemy przed jeszcze jednym ważnym wyborem, który zmieni wygląd znaków – czcionki. Na rynku dostępnych jest kilka opcji. Można je dopasować do tego, jaki ma być efekt końcowy. Większy wpływ na rezultat ma jednak wybór koloru, którym odrysujemy litery czy cyfry. To nie jest już jednak kwestia szablonu, a tego, czym je pomalujemy. Możemy to zrobić farbą bądź specjalnym sprejem do malowania ścian, w dowolnym kolorze.

Kwestie praktyczne – materiał wykonania szablonów liter i cyfr, kształt, grubość

Przy wyborze szablonu ważne są też praktyczne aspekty takie, jak kształt, grubość, materiał wykonania. Materiał, z którego wykonane są szablony liter i cyfr, przede wszystkim powinien być trwały. Firmy produkujące takie szablony zwykle stawiają na poliester. Poliester jest idealnym materiałem do tego produktu. Jest to materiał syntetyczny (wytworzony przez człowieka), o świetnej trwałości. Łatwo się go też czyści, co może okazać się bardzo przydatną cechą – szablon służy przecież do malowania.

Większość szablonów liter i cyfr to pojedyncze znaki. Ułatwia to pracę – gdy na szablonie jest więcej znaków, trudniej się je odrysowuje. Warto więc wybrać pojedynczą literę i cyfrę z niewielką przestrzenią obok – przestrzeń ta ułatwi trzymanie szablonu, kiedy odrysowujemy znak. Ważna jest też grubość szablonu – optymalne są dość cienkie produkty (np. 0,5 mm), by nie były kłopotliwe w użyciu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

root_810
the authorroot_810
Industrialny dębowy stolik nocny loft https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ Hoker do kuchni z oparciem