Dom i Wnętrze

Zestaw mebli rattanowych – poznaj urok elegancji

Zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj banalnie proste – wśród licznych kompletów meblowych warto zwrócić uwagę na zestaw mebli rattanowych. Meble rattanowe wracają do mody w wielkim stylu – to absolutny niezbędnik to nowoczesnych ogrodów i na tarasy.

Jaki zestaw mebli rattanowych wybrać?

Meble rattanowe odznaczają się doskonałą prezencją, świetnymi parametrami technicznymi i gwarancją wygody. Zestaw mebli rattanowych można stworzyć samodzielnie, wybierając konkretne elementy. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się fotele ogrodowe – fotele wykonane z naturalnego rattanu doskonale sprawdzą się w aranżacjach rustykalnych czy prowansalskich, całkowicie zmieniając odbiór miejsca wypoczynkowego. Rattan pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że w czasie pozyskiwania tego surowca nie jest dewastowane środowisko naturalne. Szukając nowoczesnych mebli rattanowych, warto zwrócić uwagę na fotele wiszące w formie kokonu – fotele takie doskonale wyglądać będą w aranżacjach minimalistycznych czy skandynawskich. Zestaw mebli rattanowych można uzupełnić o rattanowe dodatki, takie jak donice czy lampiony.

Czy zestaw mebli rattanowych należy chronić zimą?

Aby nasz zestaw mebli rattanowych zachował doskonały wygląd na długie lata, konieczne jest zadbanie o ochronę mebli w czasie jesieni i zimy. Najlepszym rozwiązaniem okażą się dedykowane pokrowce ogrodowe – pokrowce tworzone są z trwałych tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które skutecznie chronią przed osiadaniem kurzu czy kondensacją wilgoci. Zaleta pokrowców jest fakt, że pozwalają one na swobodną cyrkulację powietrza – to niezwykle ważne w przypadku mebli wykonanych z rattanu. Pokrowce posiadają niewielki ściągacz, by móc lepiej dopasować tkaninę do kształtu mebla.

root_810
the authorroot_810