Motoryzacja

Nowe auta bez kół zapasowych – co zrobić w przypadku awarii ogumienia?

Ogumienie odgrywa niezwykle ważną rolę w pojazdach mechanicznych. To właśnie koła stykają się z podłożem i odpowiadają za optymalną przyczepność w różnych warunkach drogowych. Ze względu na swój charakter, opony są narażone na uszkodzenia oraz zużycie.

Warto pamiętać o tym, że w starszych pojazdach problem nagłego uszkodzenia opony można było rozwiązać poprzez jej wymianę na koło zapasowe. Dzisiaj producenci samochodów coraz częściej rezygnują z zapasówek i miejsc na nie, ze względu na możliwość oszczędności miejsca. W takim przypadku istnieje kilka rozwiązań problemu nagłej awarii.

  • Nowoczesne opony oraz zestawy naprawcze

Alternatywą dla kół zapasowych są opony typu Run Flat. Pod tą nazwą kryje się ogumienie charakteryzujące się wzmocnionymi ścianami bocznymi. Oznacza to, że nawet w przypadku pęknięcia opony, możliwa jest dalsza jazda przez kilkadziesiąt kilometrów z prędkością na poziomie około 80 km/h. Można więc dojechać do serwisu stacjonarnego w celu wymiany opony (po przebiciu ogumienie Run Flat nie nadaje się do naprawy).

Bardziej standardową opcją są specjalne zestawy naprawcze obejmujące specjalne łaty, klej, a także sprężone powietrze w pojemniku. Inne zestawy obejmują wyłącznie powietrze ze specjalnym klejem, który zakleja dziurę od wewnątrz. Jest to jednak również rozwiązanie doraźne i trzeba jak najszybciej odwiedzić serwis wulkanizacyjny.

  • Profesjonalne wsparcie na trasie

Nie każdy dysponuje odpowiednimi zestawami naprawczymi, kołami zapasowymi lub umiejętnościami niezbędnymi do rozwiązania problemu uszkodzonego koła. Dobrą wiadomością jest to, że na rynku działalność prowadzi wiele profesjonalnych pomocy drogowych oraz mobilnych serwisów ogumienia. Wiele ofert takich usługodawców z całej Polski można znaleźć za pośrednictwem serwisu PomocDrogowa.info.

  • Usługi pomocy drogowych i mobilnych serwisów ogumienia

Jednym z najbardziej podstawowych usługodawców jest pomoc drogowa. Firmy te oferują dojazd do klienta i udzielenie wsparcia w zakresie wymiany koła. W razie potrzeby, tacy fachowcy przywożą nowe koło, które zostanie zamontowane w miejsce wadliwego. Ostatnią opcją jest po prostu odholowanie auta do stacjonarnego serwisu wulkanizacyjnego.

Za pośrednictwem serwisu PomocDrogowa.info można również znaleźć mobilne serwisy ogumienia. Firmy tego rodzaju zajmują się fachowym klejeniem, naprawą opon oraz ich wyważaniem. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, zadania tego rodzaju są wykonywane bezpośrednio na trasie, nawet w miejscach pozbawionych dostępu do standardowego zasilania.

root_810
the authorroot_810
https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/