Motoryzacja

Aplikacja telematyczna ułatwiająca funkcjonowanie firmy przewozowej

Firma przewozowa to bardzo przedsiębiorstwo, które musi nadganiać wraz z nowoczesną technologią. Przykładem nowoczesnego oprogramowania, które w namacalny sposób wpływa na funkcjonowanie firmy jest aplikacja telematyczna. Ułatwia ona życie zarówno kierowcom jak i właścicielom firm przewozowych, którzy borykają się z różnorodną dokumentacją. W jaki sposób telematyka wpływa na zmniejszenie ilości papierologii w firmach?

Automatyczne rozliczanie czasu pracy z systemem telematycznym

 

Rozliczanie czasu pracy kierowców już od dłuższego czasu było dość skomplikowanym zajęciem. Osoby, które nawet nie pracują w branży słyszały o tachografach i konieczności rozliczania czasu pracy z ich udziałem. Dokładając do tego przejeżdżanie przez różne granice państw i trzymanie się zasad w kraju, w którym kierowca aktualnie się znajduje nie trudno się pomylić. Dlatego w nowoczesnych warunkach – jeśli rozliczanie czasu pracy, to z programem dla kierowców takim jak Dbkfleetmanagement.

Oprogramowanie telematyczne jest w stanie automatycznie odczytywać dane z tachografu przenosząc wszystko do internetowej chmury, w której dochodzi do magazynowania danych. Dzięki temu kierowca nie musi ciągle składać fizycznych raportów czasu pracy, które poddawane są restrykcyjnym kontrolom. Takie podejście minimalizuje ryzyko błędów i oszczędza czas. Automatyczne odczytywanie danych i notowanie ich w chmurze pozwala kierowcom na wrócenie prosto do domu z trasy. Dzięki temu oszczędza on czas, który musiałby poświęcić na stawienie się w firmie i raportowanie czasu pracy.

Podsumowanie

 

Jak widać rozliczanie czasu pracy z aplikacją telematyczną może być niezwykle korzystne. Dzięki niej firmy popełniają mniejsza ilość błędów jednocześnie zapewniając komfort dla swoich pracowników. Aplikacje odczytują dane z tachografu samodzielnie co uwielbiają pracownicy dopiero wchodzący w świat profesjonalnych kierowców. Z systemami telematycznymi popełnienie rażącego błędu jest znacznie zredukowane.

root_810
the authorroot_810