Dom i Wnętrze

Nowe donice dekoracyjne. Sposób na szybką metamorfozę balkonu

Pelargonie, surfinie, fuksje, aksamitki, ale również tuje, a nawet aromatyczne zioła – na balkonie można uprawiać różne rośliny. Umieszczone w dekoracyjnych donicach i doniczkach mogą natychmiast odmienić wygląd tej przestrzeni.

Dekoracja balkonu? To proste!

Nawet niewielki balkon w bloku może być komfortową przestrzenią do wypoczynku. Wypełniony kojącą zielenią roślin tworzy osobisty azyl – nawet w sercu dużego miasta.

Jeśli balkon nie wygląda zbyt atrakcyjnie, jego metamorfoza nie musi być bardzo trudna. Wystarczy tylko parę nowych dodatków, aby stworzyć miejsce sprzyjające relaksowi oraz spotkaniom z rodziną i znajomymi.

Balkon można urządzić na wiele sposobów, na przykład w nurcie nowoczesnym, rustykalnym czy skandynawskim. Wygodne meble ogrodowe z miękkimi poduszkami, stolik, ozdobne latarenki, a nawet huśtawka – wybór jest spory. Jeżeli balkon jest pełen kwiatów, w takim przypadku nie może zabraknąć na nim dekoracyjnych donic. Co wybrać?

Rodzaje donic dekoracyjnych na balkon

Osłonki, czyli donice dekoracyjne służą do zabezpieczenia doniczek, w których sadzi się kwiaty. Nadają im też jeszcze piękniejszy wygląd, dzięki czemu mogą wykreować na balkonie zachwycające aranżacje w wielu stylach.

Do wyboru jest szeroka gama donic, między innymi:

Donice ceramiczne – wykonane z surowej lub szkliwionej ceramiki, czyli glin wypalanych w wysokich temperaturach. Pasują do wielu przestrzeni, w tym między innymi do tych klasycznych, skandynawskich, rustykalnych.Donice metalowe – doniczki z cynkowanego metalu, ale również eleganckie donice dekoracyjne ze stali nierdzewnej o efektownym połysku. Klasyczne i nowoczesne modele na każdy balkon.Donice plecione – wyplatane z naturalnej wikliny oraz liści roślin, pasują do przestrzeni rustykalnych, boho.Donice plastikowe – tanie, trwałe i dostępne w różnych wzorach, na przykład plecione z technorattanu, przypominające terakotowe donice ceramiczne.

Donice betonowe – najlepiej prezentują się w przestrzeniach w stylu loft i nowoczesnym.

Czym warto kierować się przy zakupie donic balkonowych?

Przy zakupie odpowiednich donic balkonowych warto przede wszystkim dopasować je do stylu aranżacji balkonu, a także do rodzaju roślin, które mają być w nich umieszczone.

Warto pamiętać, że osłonka powinna być większa od donicy wewnętrznej. Dla roślin wieloletnich, na przykład iglaków, warto kupić też donicę na wyrost, by potem nie musieć ich przesadzać.

Różne rodzaje donic da się także mieszać, by uzyskać efektowne kompozycje na swoim balkonie. Możliwości są nieograniczone!

Więcej informacji znajdziesz na stronie donice dekoracyjne https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

root_810
the authorroot_810
Wysoki stolik do kuchni https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ zobacz wiecje