Biznes

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce? To proste!

Obowiązkiem każdego Polaka pracującego na terenie Niemiec jest rozliczenie się z zagranicznym urzędem skarbowym. Wbrew pozorom uregulowanie wszystkich należności nie jest skomplikowanym zadaniem. Jak ułatwić sobie rozliczenie podatku z Niemiec? Co warto wiedzieć o tej procedurze? Sprawdź!

Szybkie i proste rozliczenie podatku z Niemiec – zaufaj profesjonalistom

Samodzielne przebrnięcie przez wszystkie procedury jest dla Ciebie karkołomną misją? Nie władasz biegle językiem niemieckim, a na myśl o konieczności kontaktowania się z niemieckim urzędem oblewa Cię zimny pot? Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość: rozliczenie podatku z Niemiec możesz powierzyć ekspertom! W większych miastach w Polsce działają biura wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym. Doradcy przeprowadzą Cię przez cały proces, pomogą skompletować dokumenty i poprawnie je uzupełnić, zadbają o to, abyś mógł skorzystać ze specjalnych ulg. Co ważne, będą również pełnić funkcję pośrednika między Tobą a niemieckimi urzędami.

Kiedy otrzymasz zwrot?

Czas oczekiwania na przelew bankowy uzależniony jest od branży, w której pracował podatnik. W większości przypadków pieniądze powinny pojawić się na koncie w ciągu 4 miesięcy. Pracownicy sektora budowlanego muszą uzbroić się w cierpliwość: w ich przypadku okres ten może wydłużyć się do pół roku.

Zasiłki

Warto mieć świadomość, że zagraniczni pracownicy również mogą korzystać z zasiłków oferowanych przez państwo niemieckie. Wśród świadczeń najczęściej pobieranych przez Polaków wyróżnić możemy Kindergeld, czyli wypłacany przez Familienkasse (Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych) dodatek socjalny przeznaczony dla osób wychowujących dzieci. Wysokość świadczenia uzależniona jest od ilości dzieci w rodzinie. Jego minimalna wysokość wynosi aż 204 euro miesięcznie.

root_810
the authorroot_810
https://beesafe.pl/porady/samochod-do-20-tys/ zobacz Wysoki stolik do kuchni